Menu
Sepetiniz

İade ve İptal Koşulları


Sipariş/Ürün İadesini Nasıl Yaparım?

 

 

DEĞİŞİM VE İADE KOŞULLARI:

 

- Satın aldığınız ürünü/ürünleri sipariş tarihinden itibaren 14 gün içerisinde ‘iade adımları’ maddesindeki yönergeleri inceleyerek iade edebilirsiniz.

 

- Değişim veya iade etmek istediğiniz ürün ile birlikte faturanın aslı (sizdeki tüm kopyaları) mutlaka gönderilmelidir.

 

*** Değişim taleplerindeki tüm kargo süreçlerinin ücretleri/bedelleri alıcı/müşteri tarafından karşılanacaktır.

 

- Ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi maalesef kabul edilmemektedir.

 

- İade ve/veya değişim yapılacak ürünün, anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile depomuza gönderilmemesi durumunda ürün iadesi maalesef kabul edilemeyecektir.

 

Değişim ve iade işlemleri için whatsapp hattımız üzerinden ile irtibata geçmenizi önemle rica ederiz;

 

 

İade Adımları:

 

1.     Miaju.com internet sitemize üye girişi yapınız.

2.      “Siparişlerim” sayfasından sipariş detayınıza ve sipariş ayrıntılarında iade işlemi yapmak istediğiniz ürün satırında bulunan kırmızı renkli iade kutucuğuna tıklayınız.

3.     İade edilecek siparişin/ürünün seçimi sonrasında İade Taleplerim sayfasına yönlendirileceksiniz.

4.     İade etmek istediğiniz ürün veya ürünlerinizi ve iade sebebinizi seçiniz.

5.     Ürün seçimi sonrasında İade ve Geri Gönderim Şartları’nı okuyup onaylayarak “Devam Et” butonuna tıklayınız.

6.     Konu hakkında ilgili birimimiz sizinle iletişime geçecektir.

7.     Dilerseniz Whatsapp numaramız üzerinden de iletişime geçebilirsiniz.

8.     İade edeceğiniz ürünün, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olması gerekmektedir.

9.     Ürünler kullanılmış, yıpranmış, yıkanmış bir şekilde bize ulaşırsa size geri göndermek zorunda kalabiliriz. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz

10.   İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri tüm aksesuarları, ‘var ise’ gönderilen hediyesi ve orijinal kutusu ile faturasıyla beraber iade etmeniz gerekmektedir.

11.   Tek kullanımlık ürünlerin ve hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

12.   Külot, sütyen gibi hijyenik olması gereken ürünler denenmemiş/paketi açılmamış olsa dahi iade işleminin gerçekleştirilmesi hepimizin sağlığı açısından mümkün değildir.

 

 

Ürün İade Ederken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

 

 

 

1.     Tüketici, ürün gönderimi yapmadan önce üyelik hesabı üzerinden iade talep formu oluşturmalıdır.

2.     Ürün, tüketici tarafından hasar görmeyecek şekilde paketlenmeli ve belirlenen kargo firmasına teslim edilmelidir.

3.     İade edilmek istenen ürün firmamıza ulaştığında iade ekibince incelenecektir. İnceleme süresi 7 iş günüdür. Bu süreye hafta sonu ve resmi tatil günleri dahil değildir.

4.     İnceleme sonucunda iade koşullarını karşıladığı tespit edilen ürünlerden; tüketicinin iadesini istediği ürünlerin ücret iadesi yapılacaktır.

5.     Tüketicinin değişim istediği taleplerde ise ilgili ürün stoklarda varsa değiştirilip gönderilecek aksi durumda ücret iadesi yapılacaktır.

6.     İade gönderilecek ürünün kargo firmasına teslim edilme aşamasında, kargo firması tarafından verilecek kargo takip numarasının tüketici tarafından muhafaza edilmesi ve gerek duyulması halinde firmamız ile paylaşılması gerekmektedir.

7.     İade talebi olumlu sonuçlandığında, ilgili ürün durumu “İade Edildi” olarak görülecektir.

8.     İade işlemi sağlandığında eş zamanlı olarak ücret iadesi, alışveriş aşamasında kullanılan kartın ait olduğu bankaya yapılacaktır.

9.     Ücret iadesinin tüketici hesabına yansıma süresi, işlem yapılan bankaya göre 1-8 iş günü arasında değişebilmektedir.

10.   Ürün iptal talebinizi iletmenizin ardından incelenerek işlemleri tamamlanacaktır.

 

 

İptal İşlemi Yapılamadığı Durumlar Nelerdir?

 

TÜKETİCİ aşağıdaki şartlara konu olan ürün özelinde sözleşmeye bağlı cayma hakkını kullanamaz:

1.     Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürün ya da hizmetler

2.     Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve SATICI veya sağlayıcının kontrolünde olmayan ürün ya da hizmetler

3.     Elektronik ortamda anında ifa edilen ürün ya da hizmetler

4.     Faturası düzenlenmiş/oluşturulmuş ürün ya da hizmetler

 

This is the sticky Notification module. You can use it for any sticky messages such as cookie notices, special promotions, or any other important messages. http://www.allaboutcookies.org/