Menu
Sepetiniz

Kargo Yöntemleri

Kargo Yöntemleri

 

• Siparişler, anlaşmalı kargo firması Aras Kargo ile tarafınıza teslim edilmektedir. Miaju.com’ dan yapacağınız 150.00 TL’ yi aşan alışverişlerde kargo ücreti tarafımızdan ödenecektir. 150 TL' nin altındaki siparişler için ise kargo ücreti Türkiye'nin her yerine sabit kdv dahil 14,90 TL'dir.

• KKTC ve Yurt dışına gönderim yapılmamaktadır.

• Aras Kargo doğu illerinde, hafta içi 08:30 - 17:00, cumartesi ise 08:30 - 14:30 arasında, batı illerinde ise hafta içi 09:00 - 18:00, Cumartesi ise 09:00 - 14:30 arasında teslimat yapabilmektedir. Pazar günleri ve resmi tatil günlerinde kargo teslimatı yapılamamaktadır.

• Hafta içi saat 15:00' e kadar sipariş edilen ürünlerin tamamı aynı gün kargoya teslim edilmektedir. Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günlerinde verilen siparişler ilk iş günü işleme alınır. Eğer siparişteki ürünlerden herhangi biri stoklarda bulunmuyorsa, miaju.com müşteri temsilcileri tarafından müşteri ile iletişime geçilecektir.

• 27/02/2015 tarihinde yürürlüğe giren 29188 sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 16. maddesinin 4. fıkrasında yer alan; “Sipariş konusu mal ya da hizmetin ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde satıcı veya sağlayıcının bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içinde tüketiciye yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmesi ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde iade etmesi zorunludur” hükmü uyarınca internet sitesi üzerinden satışa sunulma aşamasında teknik hatalar nedeniyle ürün fiyatı, ürün açıklaması, ürün niteliği vb. özelliklerde hata olması halinde siparişi iptal etme ve tahsil edilmiş tutarları ilgili mevzuat hükümleri uyarınca iade etme hakkı saklıdır.

• miaju.com, internet sitesi üzerinden tüketici ihtiyacını aşan alımları iptal etme hakkını saklı tutar. Tüketici ihtiyacını aşan, toptan nitelikteki alımların 3 (üç) adet ürünü aşması halinde siparişi tamamen iptal etme ya da perakende alım sınırında kalan yalnızca 3 (üç) adet ürün gönderimini tamamlama hakkı saklıdır.

• Kargoya teslim edilen ürünler şehir merkezlerine 3 ile 7 iş günü içinde teslim edilir. Şehir merkezleri dışında kalan adreslere olan süreler teslimat adresine göre farklılık gösterebilir.

https://araskargo.com.tr  web adresinden kargo takip bölümünden kargo takip numarası ile kargonun durumu hakkında gerekli bilgi alınabilir. Ancak oluşabilecek yanlışlıklardan miaju.com hiçbir sorumluluk kabul etmez.

• Anlaşmalı kargo firması Aras Kargo tarafından Türkiye’nin her yerine teslimat yapılmaktadır. Eğer ALICI’ nın bulunduğu yerde kargo acentesi yoksa, orası “mobil bölge” kapsamında değerlendirilir ve haftanın belli günlerinde teslimat yapılır. Mobil alan bilgilerine Aras Kargonun
https://araskargo.com.tr  adresinden ulaşılabilir.

• miaju.com sitesinde belirtilen ürün tedarik süreci ve kargo ücretleri il, ilçe merkezleri için geçerli olup. İl, ilçe merkezleri ve mobil bölgenin dışında kalan noktalara ürün teslimatı yapılamaz; yapılsa da ekstra bir kargo ücreti talep etme hakkı saklıdır.

• Teslimat süreleri kargo firmasının yoğunluğuna hava şartlarına vb. sebeplere bağlı olarak değişebilmektedir. Kargo şubesinin bulunmadığı merkeze uzak köy, ve bölgelerde teslimatlar sınırlı olabilmektedir.

• ALICI’ nın belirtmiş olduğu adreste bulunamaması durumunda, ürünler kargo görevlisi tarafından şube detaylarını içeren bir not bırakılarak ve/veya sipariş esnasında kayıtlı cep telefonu numarası olması halinde bu telefon numarasına SMS gönderilerek en yakın şubeye geri götürülmektedir. 3 gün içerisinde söz konusu şubeden ürünler teslim alınabilir. Bu süre zarfında da teslim alınmayan ürünler miaju.com’ a geri gönderilecektir. ALICI’ ya ulaşamadığı takdirde tarafımıza geri gönderilen siparişler için Müşteri Hizmetleri üzerinden ulaşarak isim - soy isim, adres ve telefon bilgileri teyit edilmeli ve ürünün ALICI’ ya tekrar gönderimi talep edilmelidir.

• Ürünler teslim alınırken mutlaka kargo görevlisi eşliğinde kontrol ederek teslim alınmalı. Ürünlerle ilgili herhangi bir problem olması halinde ürün teslim alınmayıp kargo görevlisine iade edilerek ve mutlaka kargo hasar tutanağı düzettirilmelidir. Ancak bu şekilde iade edilen ürünlerinin değişimi yapılarak tekrardan gönderim gerçekleştirilmektedir. Aksi takdirde iade yapılamayacaktır.

• Siparişe ait faturalar kargo ile birlikte gönderilmektedir. Hediye olarak gönderimini gerçekleştirilen ürünler ilgilisine sevk irsaliyesi ile gönderilmekte olup, fatura ALICI’ ya ayrıca ulaştırılmaktadır. Sipariş esnasında ilgili bölümlerde ALICI tarafından işaretlenmesi halinde fatura ile teslimat adreslerini farklı adresler olarak belirtilebilir.

• Bu sözleşmede belirtilen süreler tahmini olup, kargo firmasının herhangi bir nedenden dolayı gecikmesi haliyle miaju.com sorumlu olmayacaktır.

This is the sticky Notification module. You can use it for any sticky messages such as cookie notices, special promotions, or any other important messages. http://www.allaboutcookies.org/