Menu
Sepetiniz

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Ön bilgiler : 

Satıcı Firma: Mia Kurumsal Hizmetler – Serap Özbiliş

Satıcı Firmanın Web Sitesi: www.miaju.com

Satışa Konu Olan Ürün: www.miaju.com internet sitesi üzerinden satılan tüm ürünler. 

Satıcı Firma Adresi: Barbaros Mahallesi 358 Sokak No:13 D:4 Konak - İZMİR

Satıcı Firma Telefon Numaraları: +90(539) 565 6468

 

Müşteri: Bu sözleşme hükümleri çerçevesinde www.miaju.com internet adresinden bir ürün veya hizmeti özel kullanım, ticari veya mesleki amaçlarla satın alan, kullanan veya yararlanan gerçek ya da tüzel kişilerdir. Bundan sonra kısaca Müşteri olarak adlandırılacaktır. 

Tüketici: Bu sözleşme hükümleri çerçevesinde  www.miaju.com  internet adresinden bir ürün veya hizmeti şahsi kullanım amacı ile satın alan, kullanan veya yararlanan gerçek kişilerdir. Bundan sonra özellikle Tüketici Hukukundan kaynaklanan özel haklardan bahsedilirken Tüketici ifadesi diğer tüm hallerde müşteri ifadesi kullanılacaktır. 

Sözleşmenin Konusu: Bu sözleşme  www.miaju.com e-ticaret ile Müşteri arasında, internet üzerinden yapılan alışverişleri kapsar ve her iki taraf bu sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılır. 

Üye kayıt formu ve sipariş formu: Bu formlara girilen bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Formlarda bulunan bilgilerin doğru olmadığı veya bu bilgilerin noksan olduğu durumlardan doğacak zararları tamamıyla karşılamayı müşteri kabul eder ve ayrıca bu durumdan oluşabilecek her türlü sorumluğu olduğunu müşteri kabul eder. 

Ödeme işlemleri: Müşteri internet üzerinden siparişini tamamladığı zaman kendisine tercih etmesi için ödeme seçenekleri sunulacaktır. Müşteri bu seçeneklerden kendisine en uygun olanını seçecek ve işlemlerine bu şekilde devam edecektir. www.miaju.com ilerleyen zaman içerisinde ödeme seçeneklerini değiştirmeye, arttırmaya, azaltmaya ya da kaldırmaya yetkilidir. 

Ürünlerin Temin Edilmesi: Internet sitesinde yapılan teşhir Borçlar Kanunu anlamında bir icaba davettir. Verdiğiniz siparişlerde stoklarında nadiren de olsa bulunmayan ürünler nedeniyle gecikmeler yaşanabilir. Ayrıca kritik stok seviyesinde olan ürünlerin siparişinde öncelikle stok teyidi alınması gerekir. Bu gibi durumlarda müşteri www.miaju.com  arayabileceği gibi, www.miaju.com tarafından da irtibat telefonlarınızdan veya e-postanızdan size ulaşılarak bilgi verilebilir.

Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Herhangi bir sebeple Müşterinin verdiği sipariş ürünlerinin temin edilememesi durumunda; bu durum Müşteri'ye bildirilecek ve Müşterinin talep etmesi halinde ürün bedeli herhangi bir kesinti yapılmaksızın talep tarihinden itibaren 7 gün içerisinde Müşteri'ye iade edilecektir. 

Ürünlerin Sevkiyatı: Malzemenin nakliye sorumluluğu ve riski Müşteriye aittir. Müşteri özel bir istek belirtmedikçe malzemeler anlaşmalı Kargo şirketi ile gönderilir.

Ürünlerinizin kargoya verilme süresi, sipariş onay e-postasının gönderilmesinden sonra, stoklarda olan ürünler için en geç 7 iş günüdür. Stoklarda olmayan ürünler için ise 1-2 hafta teslim süresi verilebilir. Siparişleriniz adrese teslim gönderilmektedir.

Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları ile Türkiye'nin tüm noktalarına ürün gönderimi yapabilmekteyiz. Eğer bulunduğunuz yerde kargo acentesi mevcut değil ise Mobil Bölge olarak tabir edilir ve haftanın belirli günlerinde size ürün teslimi yapılır. Kargo şirketlerinin teslimatlarındaki gecikmeler, nakliye esnasında meydana gelebilecek hasarlardan veya kaybolmasından www.miaju.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Müşteri'nin ürünü teslim almaktan imtina etmesi halinde;  www.miaju.com ürün bedelini ve diğer zararlarını talep veya derhal sözleşmeyi fesih etme ile zararlarını talep etme hakkı doğacaktır. Kredi kartı ile ödeme yapmış olan müşterilerin ürünü kurye tarafından ancak kredi kartı sahibine imzası karşılığında teslim edilebilir. Teslimat problemleri yaşanmaması için sevkiyat bilgilerini tam ve eksiksiz doldurmanız, teslimat yapılacak adreste bulunmanız önemle rica olunur.

Sevkiyatların Ücretlendirilmesi: Ürünlerin nakliye ücreti müşteri' ye aittir. Müşteri özel bir istek belirtmedikçe malzemeler anlaşmalı kargo şirketine, adresine sevk edilmek üzere teslim edilir. Müşteri, kargo şirketi ile www.miaju.com arasındaki Taşıma Hizmet Sözleşmesi'ndeki Nakliye ücretlerini kabul eder. 

İade işlemleri: www.miaju.com  Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun kapsamına giren satımlarda 4077 sy. kanun hükümleri uygulanacaktır. Teslim edilen malların ayıplı çıkması halinde; iade işlemleri Türk Ticaret Kanunu hükümleri çerçevesinde gerçekleştirilecektir. Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun kapsamına giren satımlarda da bu kanun hükümleri uygulanacaktır. Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun 'un 4. Maddesine göre, "Tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, bedel indirimi, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir."

Cayma Hakkı; Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin 8. Maddesine göre, müşteri, "Ürünü teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde hiçbir sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir."

Buna göre, Tüketici, ürünü aldıktan sonra,14 gün içerisinde Faturası ile birlikte sebepsiz iade etme hakkına sahiptir. İade işlemlerinden doğacak kargo masrafları www.miaju.com’ a aittir.

İade için kullanılacak olan kargo firması ürün sevki için kullanılan kargo firması ile aynı olmalıdır.

 

Tüketicin Cayma hakkından faydalanabilmesi için;

• Yapılan satışın 4077 sy. Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun Kapsamına giren bir satım sözleşmesine dayanması, 

• iadenin, satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir. 

• Ürünün kutusu üzerindeki, yapıştırılmış olan etiketlerin yırtılması, vakumlu veya jelatinli ambalajın açılması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir. 

• iade işlemlerinin gerçekleşmesi için önce müşterinin  www.miaju.com’ a yazılı bir şekilde başvurması gerekmektedir. Bu başvuru yapılmadan yapılacak iade talepleri kabul edilmeyecektir. 

• Haktan faydalanmak için, satın alınan ürüne herhangi bir zarar gelmemesi ve ürünün tekrar satılabilecek durumda olması gerekir. 

• Tüketici, ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür. 

• Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda cayma hakkı kullanılamaz.

Güvenlik:

1.  Bilgilerinizin güvenliği SSL sertifikası ile sağlanmaktadır. 

2. Sözleşme Konusu Malın Bilgileri 

------------------------------------------------------------------------------- 

Malın / Ürünün türü, miktarı, marka / modeli, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır. 

3. Diğer Sözleşme Maddeleri: 

-------------------------------------------------------------------------------- 

1- Müşteri/Tüketici, Madde 2'de belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri ile madde 1'de yer alan satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 

2- 18 yaşının altındaki kişilere  www.miaju.com üzerinden satış yapılmamaktadır. Müşteri bu durumu kabullenmiştir ve herhangi bir sebeple  www.miaju.com’ u yanıltacak bilgiler vermeyeceğini taahhüt etmiştir. 

3-  www.miaju.com internet sitesi üzerinde yer alan tüm ürün bilgileri ve fiyatları sürekli kontrol etmek zorundadır. Ancak her türlü duruma karşın dizgi veya hesaplama hatalarından kaynaklanan durumlarda  www.miaju.com sorumlu değildir. 

4-  www.miaju.com , sitesinde sattığı ürünlerin stokları, kendi stokları ile sınırlıdır.  www.miaju.com  stoğu bulunmayan ürünlerin teslimatını yapmayabilir, bu durumda siparişi bütün veya kısmi olarak iptal ederek, sipariş tutarının teslim edilmeyen kısmı kadarını müşteri hesabına iade etme hakkına sahiptir. 

5- Sitede görünen fiyatlar KDV Dahil olarak verilmiştir.

6-  www.miaju.com , herhangi bir zaman dilimi içinde verdiği hizmeti belirli bir süre veya tamamen durdurma hakkına sahiptir. Böyle bir durumun oluşması durumunda  www.miaju.com özel üyeleri ve üçüncü şahıslara karşı hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. 

7-  www.miaju.com , sitesinde satışını yaptığı ürünlerin özellikleri aynı olmak kaydıyla, ürün kodunu herhangi bir bilgi vermeksizin değiştirebilir. Bu sebepten doğacak hiçbir sorumluluğu kabul etmeyecektir. 

8-  www.miaju.com  dışardan satın aldığı veya kendi çalışmalarıyla elde ettiği yazılım, belge, bilgi, grafik ve benzeri eserlerin mülkiyetine sahiptir. Bu mülkiyetten doğabilecek telif hakları  www.miaju.com' a aittir. 

9-  www.miaju.com , mağaza içinde bazı bölümleri şifreli olarak girilebilen bölümler haline getirme hakkına sahiptir ayrıca önceden üyelik gerektirmeyen bölümleri üyelik gerektiren bölüm haline çevirebilme hakkına sahiptir. 

10- Sözleşmenin onaylandığı tarihte var olmayan, ancak daha sonra meydana gelen ve sözleşmenin taraflarından bir ya da ikisinin sorumluluklarını yerine getirmesini engelleyen durumlar (Doğal Afet, Savaş, Terör, ithalat yasağı, Grev vb. gibi) mücbir sebep olacaktır. Bu durumda mücbir sebepten etkilenen taraf, diğer tarafa durumu yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların sözleşme hükümlerini yerine getirme hükümlülükleri bulunmamaktadır. Mücbir sebebin 10 gün içerisinde ortadan kalkmaması halinde tarafların her birinin tek taraflı olarak sözleşmeyi feshetme hakkı saklıdır. 

11-  www.miaju.com  internet sitesinden ürün alan tüm Müşteriler, sözleşmede yer alan maddelerin tamamını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar. 

12- Müşteri, site içinde ortak kullanım alanlarında kullandığı kişisel düşünce ve fikirlerinin tüm sorumluluğunun kendisine ait olduğunu kabul eder. Yazılarından kaynaklanabilecek tüm sorunlardan,  www.miaju.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. 

13- İşbu sözleşmeden kaynaklanacak uyuşmazlıklarda  www.miaju.com ’un kayıtları tarafları bağlayıcı ve kesin delil olarak kabul edilecektir. Müşteri ve tüketici işbu sözleşmeyi imzaladığı veya internet sitesi üzerinde onayladığı takdirde sözleşmede yer alan tüm hükümleri kabul etmiş sayılır. Taraflar arasında elektronik ortamda yapılmış olan yazışmalar delil olarak kabul edilecektir. 

Sözleşmenin Uygulanması: Sözleşme hükümleri her iki tarafı da bağlayan hükümler içermekte olup, bir tarafın sözleşme hükümlerine uymaması, diğer tarafın sorumluluğunu ortadan kaldırmamaktadır. 

Sözleşmenin Başlaması: Bu sözleşme, Müşterinin  www.miaju.com  internet sitesi üzerinden herhangi bir hizmet aldığı ya da siparişini tamamlaması ile başlar. Müşteri bu sözleşmenin her maddesine uymayı süresiz olarak taahhüt etmiş sayılır. Müşteri tarafından ödeme işleminin henüz tamamlanmaması, sözleşme hükümlerini ortadan kaldırmaz. 

 

Sözleşmenin Feshi:  www.miaju.com istediği zaman tek taraflı olarak bu sözleşmeyi fesih etme hakkına sahiptir. Bu sözleşmenin uygulamasından kaynaklanacak ihtilaf hallerinde İzmir Mahkemeleri ile icra müdürlükleri yetkili olacaktır.

This is the sticky Notification module. You can use it for any sticky messages such as cookie notices, special promotions, or any other important messages. http://www.allaboutcookies.org/